stately-home-1209018_960_720

Mieszkanie w stylu skandynawskim i jak się nie zadłużyć na lata

W ostatnich latach ludzie, którzy urządzają swoje mieszkania na nowo bądź starają się zmienić obecny wystrój, wybierają sobie jakiś styl przewodni. Wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ muszą zdecydować pomiędzy skrajnymi charakterami wnętrza. Przy selekcji i poszukiwaniach właściwego kierunku urządzania wnętrza, odpowiedzcie sobie na pytanie czy obecne Wam sie podoba albo co byście chcieli posiadać. Waszym pierwszy krokiem powinno być przejrzenie inspiracji ukazujących mieszkania zwykłych ludzi. Jeśli styl dekoratorski, który spodobał Wam się najbardziej odbiega w znacznej mierze od obecnego, nie podejmujcie decyzji od razu. Przekalkulujcie ile wyniesie koszt wystroju bądź zmian i daj sobie czas na przemyślenia i upewnienie się co do wyboru. Jeśli nie zmienisz zdania, pozostaje już tylko działać. Wśród wielu stylów znajdziemy: klasyczny, industrialny, nowoczesny, art deco włoski, klasyczny, prowansalski, eklektyczny, minimalistyczny, glamour i najpopularniejszy w ostatnim czasie – skandynawski. Czym jednak on się charakteryzuje, soczystą barwą, metalowymi meblami, a może harmonią i spokojem ducha?
Styl skandynawski to przede wszystkim szyk, styl, spokój, prostota i domowa elegancja. Jest on idealny dla każdej grupy wiekowej, zarówno młodych rodziców z dziećmi co par, które odchowały już swoje dzieci i poszukują trochę spokoju. Kolorystyka jest jasna, z całą paletą odcieni niebieskiego. Meble przeważnie są wykonane z miękkich bądź naturalnych materiałów jak drewno. Całość wnętrza jest niezwykle przytulna i przyjazna dla domowników ale również gości. Styl skandynawski, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ze Skandynawii, krajów nadwodnych z pięknymi widokami na morze i ocean. Ze względu na klimat bardzo ważna jest tam funkcjonalność i prostota. Z tego powodu głównym materiałem, z którego wykonuje się meble jest drewno; w końcu nic bardziej inspirowanego naturą nie znajdziemy. Owy styl wypośrodkowuje minimalizm i przepych w dodatkach i dekoracjach. Stawia się tutaj na bogactwo kwiatów, subtelne dodatki na kanapie, szafkach czy wiszących półkach na ścianie tworzących wzór. W tym wypadku postawcie na delikatnego koloru ściany (beże, delikatne odcienie błękitu, jasne szarości bądź szarą zieleń), a będziecie mogli wykorzystać ciemniejsze odcienie przy meblach i dodatkach. Jeśli jednak chcecie dodać element kolorowy, który jest dla Was wspomnieniem bądź po prostu Wam się spodoba, zróbcie to!
Pamiętajcie, że koszt całościowy remontu przeważnie jest bardzo wysoki. Natomiast, dzięki 3 prostym krokom uda Wam się nie oszaleć. Po pierwsze jeśli możecie zrobić coś własnymi rękami to tak zróbcie. Po drugie nie musicie kupować wszystkiego od razu, rozłóżcie to na kilka miesięcy. Łóżko za 2000 złotych? Jak najbardziej możliwe, kupcie je jednak wtedy kiedy będziecie mogli skorzystać z rat. Później przez lata będziecie wspominać historię remontowe, które rozbawią Waszych znajomych.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *